Élet sója

Ajánlatok nyolcféle utazónak Németországban

Túrázni vagy kerékpározni szeretnél a szabadságod alatt? Talán jobban érdekel a történelem egy jó pohár bor társaságában? Esetleg fürödnél és koncertet hallgatnál? Németország mindenre kínál megoldást! Számát sem tudom már annak, hányan kérdezték meg, hogy mit ajánlanék Németországba kirándulóknak! Rögtön visszakérdeztem, hogy mi az, ami az utazó(ka)t tulajdonképpen érdekli, mert egy ekkora országban ezernyi látnivaló… Tovább »

Az osztrák Toszkána fővárosa, Kitzeck

Stájerország borrégiója, Graztól alig pár kilométerre Toszkána hangulatát idézi. Sorjáznak a szőlőtőkék a dimbes-dombos vidéken, a nap sugarai megcsillannak a birtokok házainak mázas tetőcserepein, s a Klapotetzeken (madárijesztőn) csattogtatja a szél a szélkakasokat.  Hangulatjelentés: Grazból Leibnitz felé autózva helyenként már fel-felbukkannak a borrégió előfutárai, de igazi arcát akkor mutatja meg, amikor letérünk a szűk, emelkedőkkel… Tovább »

Zempléni és tokaji bakancslista kirándulóknak

A vizsolyi méz, a hegyvidéki kecskesajt, a finom vadételek, a történelem szabdalta várak, A Magyar Nyelv Múzeuma, a gönci hordó és az ecetmúzeum hallatán rögtön kérdőre vonjuk önmagunkat, hogy Észak-Magyarország e két tájegységéről eddig miért csak a túrázás és a borkóstolás jutott az eszünkbe.  Borsod-Abaúj-Zemplén megye annyi meglepetést okozott nekem az elmúlt napokban, hogy úgy… Tovább »

Fejér megyei bakancslista kirándulóknak

A Mezőföld, a Bicskei-dombság, a Vértes és a Gerecse déli része, a Velencei-tó és a Velencei-hegység, a Csókakő, valamennyi ismerős lehet, de ismeritek-e a Brunszvik-kastélyt, a kvircedlit, a Hollandi-házat, vagy Gorsiumot?  Az ország legváltozatosabb domborzatú megyéjében a dombok, hegyek, síkságok, tavak, folyók, városok, falvak között a látnivalók is színesek: borvidékek, arborétumok, természetvédelmi területek, zarándokutak és… Tovább »

Húsz képeslap a Garda-tó környékéről

A Garda-tó és az azt körülölelő vidék Olaszország egyik legelbűvölőbb vidéke. Kicsit még hegyvidéki, kicsit még osztrák, kicsit még svájci, de már kicsit olasz, kicsit dimbes-dombos, kicsit mediterrán. Édes keveredése ez északnak és délnek, a pizzának és a halaknak, a szőlőnek és az olajfáknak, az olasz és német nyelvnek.  Elkezdhetném most az ódáimat, amelyeket a… Tovább »

Hat ok, amiért a Garda-tóhoz utazunk

Ha szóba kerül Olaszország, mint úticél, akkor a legtöbb embernek Róma, Velence, Rimini, Toszkána, vagy az Adria jut eszébe, s csak kevesen vannak akik a Garda-tóra is gondolnak. Holott ez a környék a magas hegyek, az olajfaligetek és a kiváló borok mellett egy páratlan szépségű vidéket is kínál a turistáknak.   Pár hónapja szinte kísértetiesen… Tovább »

Dél-Csehország gyöngyszemei

Český Krumlov, Mikulov és Pálava Csehország legnépszerűbb vidékei közé tartoznak, Prága után. Helyek, amelyek alig pár órányi autóútra Magyarországtól különös gótikus, reneszánsz és barokk hangulatú épületeikkel, történelmi legendáikkal, vadregényes folyópartjaikkal, söreikkel és boraikkal várják a turistákat.  Český Krumlov igazi különlegességét a reneszánsz várban található barokk kastélyszínház adja, amelyet 1776-ban építettek és akkoriban a díszletmozgató technikája a… Tovább »

Portugália új arca

Az Ibériai-félsziget kisebbik államáról a legtöbb utazónak Lisszabon nyaktörő utcái, Portó régi, színes, kicsit düledező házai és az Atlanti-óceán alakította tengerpartok jutnak eszébe. Sok helyen olvasni, hogy az ország nem elég modern, az emberek nem annyira vendégszeretőek, s leginkább az európai nyugdíjasokkal lehet az utcákon találkozni.  Ezért nagyon meglepődtem, amikor megláttam Portugália új arcát, ebben… Tovább »

A remete kőfaragó köztársasága

Útban az olasz tengerpart felé vétek lenne kihagyni a középkori remete kőfaragó, Szent Marinus egykori lakhelyét, a világ egyik legrégebbi köztársaságát, San Marinot. A Monte Titanon egyensúlyozó erőd és kolostor – amelyet alapítója az üldözött keresztények befogadására alapított – tornyai kémlelőként tekintenek a 61 négyzetkilométernyi országot körbeölelő Olaszországra. S éppen ez a magaslat az, amely évszázadokon… Tovább »

Bőrtalpú saru és gyémánt tűsarkú Cannes-ban

Forró mediterrán reggel van, araszolunk a dugóban Cannes külvárosában. Motorosok jobbról, motorosok balról, autók négyes sorban a három sávon. A GPS értelmezhetetlen kanyarokat kér, újabb és újabb köröket kell leróni a dugóban. Mi van itt? – kérdezem, amíg meg nem pillantom a 68. cannes-i filmfesztivál hivatalos plakátját. Utcák lezárva, parkolók tömve, öltönyös újságírók, nyakukban a… Tovább »

Milyen bort töltsünk a vendégeink poharába?

A téli hónapok legkedvesebb elfoglaltsága a barátok vendéglátása. Villantani valami különleges ételt, venni egy-két új konyhai kütyüt, egy jó asztalterítőt, betenni egy jó kis zenét és máris szebbek a ködös napok. Élvezem, de időnként szorongok is. Minden jó lesz? Minden ízleni fog? Jól érzik majd magukat? Élvezik majd nálunk az Élet sóját? Legutóbbi szorongásomat egy… Tovább »

Magyarország vendégeskedik a német Gourmet-fesztiválon

Árgus szemekkel vizsgálom a külföldi újságok rólunk, magyarokról szóló híreit, s amikor ilyen címet látok egy külföldi lapban, akkor nagyon büszke vagyok: “Magyarország, egy új ország az élvezeti horizonton”. Gasztronómia és borkultúra Magyarországon – ez az, ami felkeltette egy német Gourmet-fesztivál szervezőinek a figyelmét. Éppen itt volt az ideje. No persze Magyarországon ez nem hír,… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!