Élet sója

Öt horvát várkastély útban a tenger felé

Nem érdemes egy popsival letépni a horvát tengerpartig, ha közben olyan csodák miatt is megállhatunk, mint Közép-Horvátország kastélyai. Egyszerre több dolog miatt is kezdtem el Közép-Horvátországot tanulmányozni. Az egyik, pár régi fotó felbukkanása volt, amelyeket még valamikor 14 éve készítettünk, filmes technikával Varasdról, a magyar határhoz közeli barokk városról. Rögtön eszünkbe is jutott, hogy milyen… Tovább »

Humoros, országimázs videóval szólt be a német Frízföld Trumpnak

“Amerika az első, Kelet-Frízföld lesz a második.” – üzeni a plattdeutsch népcsoport Németország északnyugati részéről egy videóban Donald Trump amerikai elnöknek.  Sok országot “megérintett” az új amerikai elnök azon kijelentése, hogy Amerika az első, s többek videókon keresztül mutatták meg, hogy miért is lesznek ők a másodikok. Számomra a legötletesebb a Németország északnyugati régiójában élő… Tovább »

Ezért szeretek Máltára utazni

“Harmónia – bármerre néztem, bármit csináltam Máltán, ezt éreztem.” Málta természeti csodái éppen olyan különlegesek, mint történelme és kultúrája. A Földközi-tenger közepén álló mészkőszigetért nem véletlenül vetélkedtek rómaiak, arabok, karthagóiak, angolok és franciák, hiszen Európa kapuja Afrika és a Közel-Kelet felé is. S a nagy vetélkedésben mindenki itthagyott valamit. Nyomokat az építészetben, a nyelvben, a… Tovább »

Melyik sziget illik hozzád Dél-Olaszországban?

A külföldi utazási magazinok rendszeres olvasójaként észreveszem, hogy időnként valamennyi egyszerre kap fel egy vidéket, vagy várost. Kiemelnek egyet a sok fantasztikus úti cél közül és cikkek, cikksorozatok jelennek meg tömegestől. Az elmúlt hetekben mindenhol a Nápolytól Szicíliáig, a Tirrén-tengerbe szórt szigetek csábítgatott. Sokszínűsége, történelme, a még füstölgő vulkán ellenére is utánozhatatlanul illatos levegője csupán… Tovább »

Hangok a világ széléről

Írország nyugati partvidékén, a vad Atlanti-úton utazni, olyan érzés, mintha a világ szélén egyensúlyoznánk. A hihetetlenül meredek sziklák úgy omlanak az óceánba, ahogyan egy ír kisasszony szoknyájának redői omlottak a középkorban cipőjére.  Ahogy az USA-ban a 66-os út, úgy Írországban a Wild Atlantic Road az, ami hosszútávú autós útként kínálja magát. A 2500 km hosszú… Tovább »

Meddig lehet még filmfesztivál Velencében?

Kezdődik a Nemzetközi Filmfesztivál a világ egyik leghíresebb városában, Velencében. A nagy filmes összejövetelt 1932-ben alapította Giuseppe Volpi, akinek akkoriban még bizonyára nem kellett olyan sokat gondolni a klímaváltozás okozta tengerszint emelkedésre. A fesztivál jelenlegi rendezőinek ebben az évben szerencséjük van, hiszen a hosszú forró nyár következtében Velencét nem önti el a tenger, de nem… Tovább »

Kulináris kalandok a dél-francia vidéken

Az utazások fontos velejárója – legalábbis a mi kis családunkban – az adott régió, ország kulináris felfedezése is. Nagy örömmel vesszük, ha már a szállásunkon ízelítőt kaphatunk a hely gasztronómiai kultúrájából, de mi magunk is szívesen fedezünk fel helyeket. Egy barátunk egyszer a következőket mondta: Hogyan választjátok ki az éttermet, ahol esztek? Nektek mindig sikerül… Tovább »

Cote d’Azur pro és kontra

A francia Riviéra, a Cote d’Azur egy felkapott turisztikai célpont. Éppen ezért sokan azt mondják, hogy oda utazni már túlságosan közhelyes. Az igazi utazók kevésbé giccses helyekre járnak. Valóban? Persze ez attól is függ, hogy ki az igazi utazó!? Mi, én és a férjem valóban sokat utazunk, s így mennyiségi értelemben biztosan igazi utazónak számítunk…. Tovább »

Bőrtalpú saru és gyémánt tűsarkú Cannes-ban

Forró mediterrán reggel van, araszolunk a dugóban Cannes külvárosában. Motorosok jobbról, motorosok balról, autók négyes sorban a három sávon. A GPS értelmezhetetlen kanyarokat kér, újabb és újabb köröket kell leróni a dugóban. Mi van itt? – kérdezem, amíg meg nem pillantom a 68. cannes-i filmfesztivál hivatalos plakátját. Utcák lezárva, parkolók tömve, öltönyös újságírók, nyakukban a… Tovább »

Villa kilátással Nizzában

Nizzában nem nehéz olyan helyet találni, ahonnan ne nyílna fergeteges látvány vagy az Alpok szikláira, vagy a tengerre, vagy a Saint-Jean-Cap-Ferrat félszigetre. Valószínűleg ez a látvány ösztönözte Béatrice Ephrussi Rothschild asszonyt is, amikor “megküzdött” II. Léopold belga királlyal azért a területért Nizzában, amelyen felépítette a Villa Ephrussi Rothschildot. A XX. század első évtizedeiben épülő palota… Tovább »

Utazás az ÉLET tengerén

Van egy hajónk, mi építjük, már 12 éve. Eleinte “csak” kisebb utazásokat lehetett vele tenni, ismerkedtünk a határainkkal, s a hajónk képességeivel. Inkább tartotta össze a szerelem, mint a tudatos építészet. Beleült két ember, akik alig pár hónapja ismerték egymást, s mégis tudták, hogy ezt a hajót nekik találták ki. Tudták, hogy siklani fog szél… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!