Élet sója

Humoros, országimázs videóval szólt be a német Frízföld Trumpnak

“Amerika az első, Kelet-Frízföld lesz a második.” – üzeni a plattdeutsch népcsoport Németország északnyugati részéről egy videóban Donald Trump amerikai elnöknek.  Sok országot “megérintett” az új amerikai elnök azon kijelentése, hogy Amerika az első, s többek videókon keresztül mutatták meg, hogy miért is lesznek ők a másodikok. Számomra a legötletesebb a Németország északnyugati régiójában élő… Tovább »

Dél-Csehország gyöngyszemei

Český Krumlov, Mikulov és Pálava Csehország legnépszerűbb vidékei közé tartoznak, Prága után. Helyek, amelyek alig pár órányi autóútra Magyarországtól különös gótikus, reneszánsz és barokk hangulatú épületeikkel, történelmi legendáikkal, vadregényes folyópartjaikkal, söreikkel és boraikkal várják a turistákat.  Český Krumlov igazi különlegességét a reneszánsz várban található barokk kastélyszínház adja, amelyet 1776-ban építettek és akkoriban a díszletmozgató technikája a… Tovább »

Megtörni látszik az orosz hegemónia Montenegróban

Crna Gora, azaz fekete hegy vagy hegyek országa, Montenegro egy Dél-Dunántúl nagyságú területen tömörít hegyeket és tengerpartot, Európa utolsó őserdejét és legmélyebb kanyonját, s több tucat épített látványosságot. Az elmúlt pár évet megelőzően azonban jobbára csak orosz turisták kedvelt célpontja volt, akik luxus tengerparti szakaszokat is kiharcoltak maguknak.  Mára azonban az orosz turista hegemónia megtörni… Tovább »

Hangok a világ széléről

Írország nyugati partvidékén, a vad Atlanti-úton utazni, olyan érzés, mintha a világ szélén egyensúlyoznánk. A hihetetlenül meredek sziklák úgy omlanak az óceánba, ahogyan egy ír kisasszony szoknyájának redői omlottak a középkorban cipőjére.  Ahogy az USA-ban a 66-os út, úgy Írországban a Wild Atlantic Road az, ami hosszútávú autós útként kínálja magát. A 2500 km hosszú… Tovább »

Riga, Észak-Európa ékszerdoboza

Nincs Európában még egy olyan város, amelyet annyira különböző kultúrák formáltak volna, mint Rigát, Lettország fővárosát. Elsőként egy brémai szerzetes érkezik a keresztes lovagokkal erre a vidékre és épít várat a 11. században, majd követi a német lovagrend. Később, a 14-16. században a város a Hanza-szövetség részeként a Baltikum kereskedelmi központjává lett. S innen kezdve… Tovább »

Zászló, gyertya és hygge, a dán életérzés alapkövei

Dániába érkezni eleinte nem jelent különbséget Észak-Németországhoz képest. Barna, aprótéglás épületek, sík vidék, erősödő szél. Majd egyre több lesz a zászló. Mindenhol, lakó- és nem lakóépületeknél, városokban és tanyákon, szigorú szabályok szerint fel- és levonva tarkítják a tájat és jelképezik a nemzeti büszkeséget. S ekkor már hamisítatlanul éreznünk kell, hogy Dániában vagyunk.  A szelek istenei… Tovább »

Spreewald, ahol az erdő visszatükröződik a vízben

Hogyan lehet élni egy mocsaras ártérben? Romantikusan! Nem ezt a választ várnánk, pedig, ha ellátogatunk a német Spreewald-ba, azaz a Spree folyó erdőségébe Berlintől délre 100 km-re, akkor magunk is láthatjuk, hogy ennél romantikusabb helyet nehéz találni. Az UNESCO világörökségi listáján is szereplő Spree folyó vidéke úgy természetes, hogy közben az emberi kéz még természetesebbé… Tovább »

Indul a síszezon a világ legkisebb magashegyén

A szakemberek szerint már Karácsonykor síelhetünk a világ legkisebb magashegyén, a szlovákiai Magas-Tátrában. Kevés még ugyan a hó, de a hóágyúzás segítségével a téli sportok kedvelői fényesítgethetik eszközeiket, mert indul a síszezon. Akinek nincs affinitása a lesikláshoz egy vagy kétlábon, esetleg fenéken (csak a szánkóra gondolok), azoknak is érdemes a sportos családtagokat vagy barátokat követni,… Tovább »

Megosztja a bikaviadal a turistákat

Sokan viszolyognak, amikor Spanyolország és a bikaviadalok említésre kerülnek. Barbarizmus és állatkínzás, kiáltanak fel! De ne felejtsünk azért el néhány apróságot, mielőtt mi is beállunk a “kiabálók” közé. Elöször is a bikaviadal talán a világ legősibb szokása, s semmiben sem különbözik az ókori gladiátorjátékoktól és a középkori lovagi tornáktól. A görögök és a rómaiak is… Tovább »

Jégország és melegszívű lakói

Havat, jeget, halat, termálvizet és felfoghatatlanul zöld természetet kell annak kedvelnie, aki Izlandot választja úticéljának. Azonban, ha ezekért oda van, akkor nincs jobb hely, mint a szigetország Anglia és Grönland között. Bálnafigyelés, szánkózás, csobbanás a gejzírekből feltörő melegvízben, kirándulás a természeti szépségek között, husky-túrák, s olyan jeges látványosságok, amelyek megalkotására csakis a természet képes.  Felsorolni… Tovább »

A remete kőfaragó köztársasága

Útban az olasz tengerpart felé vétek lenne kihagyni a középkori remete kőfaragó, Szent Marinus egykori lakhelyét, a világ egyik legrégebbi köztársaságát, San Marinot. A Monte Titanon egyensúlyozó erőd és kolostor – amelyet alapítója az üldözött keresztények befogadására alapított – tornyai kémlelőként tekintenek a 61 négyzetkilométernyi országot körbeölelő Olaszországra. S éppen ez a magaslat az, amely évszázadokon… Tovább »

Van-e turizmus Romániában?

Nem szeretnék provokatív lenni így advent idején, de kénytelen voltam a fenti címet adni a cikknek, amikor egy kicsit jobban a román turizmus nyomába eredtem. A válasz természetesen igen, van turizmus Romániában, évente több millió turista érkezik az országba, a kérdés sokkal inkább az, hogy mely részeire. Erdély, az egykori királyi Magyarországhoz tartozó terület természeti… Tovább »

A szétszaggatott turistaparadicsom

Itt született a tengerben Aphrodité, a szerelem istennője a görög mitológia szerint. Ezért nem hiszem, hogy van jobb hely a szerelemre vágyóknak, vagy a már szerelmeseknek, mint Ciprus. Valószínűtlenül kék tenger, simogató homokos partok, ókori emlékek, középkori hangulatú települések, s modernkori bulik – foglalhatnánk röviden össze a kínálatot Cipruson. De vajon melyik Ciprusról lehet szó?… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!